امروز: چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۵
اسرار خانه داری

فراموش نکنید معطر کردن لباس ها یا فضای خانه نیز روش خاص خودش را دارد.

کد خبر: ۷۷۲۸
تاریخ انتشار: دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۹

به گزارش آساره خبر،اگر به دنبال راهکاری مناسب برای از بین بردن رایحه به جا مانده روی لباس ها هستید ، پیشنهاد می شود از سرکه و جوش شیرین استفاده کنید.

 

در مرحله آبکشی لباس ها یک فنجان سرکه در محفظه مخصوص بریزید یا از اسپری جوش شیرین روی لباس ها کمک بگیرید . باقی ماندن مقادیری اندک از جوش شیرین به مدت یک ساعت بر لباس ها رایحه عطر را از بین می برد .

  یک روش دیگر استفاده از پیاز است .

یک عدد پیاز کوچک را در یک کاسه آب سرد قرار دهید و آن را به مدت 2 ساعت در اتاق و نزدیک کمد لباس ها بگذارید . پیاز رایحه های معطر و نا مطبوع لباس ها را جذب خواهد کرد . برای از بین بردن رایحه تند عطر از روی پوست بدن نیز میتوانید از اسکراب ملایم جوش شیرین و آب استفاده کنید . فراموش نکنید معطر کردن لباس ها یا فضای خانه نیزروش خاص خودش را دارد . اسانس های روغنی موجود در انواع عطر در تماس با پارچه منجر به آسیب رساندن به لباس خواهد شد.

 

بنابراین پیشنهاد می شود به جای اینکه عطر را روی لباس ها اسپری کنید ، مچ دست ،گردن یا آرنج ها و نقاط نبض دار بدن را که جریان خون بیشتری از آن عبور می کند را آغشته به عطر کنید .هیچ گاه ناحیه پشت گوش تان را به عطر آغشته نسازید و سعی کنید پس از استحمام که منافذ پوست باز و نرم است ، از عطر استفاده کنید . در صورتی که از جواهرات تزیینی و بدلیجات استفاده می کنید ، باید بدانید ، روغن و دیگر ترکیبات موجود در عطر ها ممکن است ، رنگ فلز و ساختار آنها را تغییر دهد .هنگام استفاده از رایحه های معطر به وضعیت آب و هواتوجه کنید.

 

برای نمونه در روزهای ابری اسانس های روغنی گرفته شده از گلها را اسپری کنید و در روزهای آفتابی از رایحه هایی با پایه چوب و صمغ درختان استفاده کنید . در صورتیکه قصد خرید عطر را دارید ، رایحه های اصل و مرغوب را از انواع تقلبی آن تشخیص دهید چراکه عطر های تقلبی به دستگاه تنفسی و پوست آسیب می رساند و به طور قطع ماندگاری لازم را نخواهد داشت .

 

پرشین وی

انتهای پیام/ د

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار استان
اخبارجديد
پربحث ترین