امروز: دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۱
آمارهای جهانی نشان می‌دهد

آمار جهانی نشان می‌دهد زنان ایرانی شاغل که از مرخصی زایمان استفاده می‌کنند به لحاظ امنیت شغلی و حفظ درآمد درمقایسه با زنان آمریکایی وضعیت مطلوب‌تری دارند.

کد خبر: ۳۸۴۲
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۵۶

به گزارش آساره خبر به نقل از خبرگزاری ایسنا،  میزان حقوق دریافتی مادران ایرانی در طول مرخصی زایمان معادل 12 هفته کاری است در حالی که این رقم در روسیه 20 هفته، در آلمان 14 هفته و در هند 12 هفته است. همچنین در انگلیس، مادران درطول دوران استفاده از مرخصی زایمان خود، معادل 40 هفته، در کانادا 17 هفته و در عربستان سعودی معادل 10 هفته کاری حقوق دریافت می‌کنند. در این میان ایالات متحده تنها کشوری است که زنان در طول مرخصی زایمان هیچ حقوقی دریافت نمی‌کنند.

 

به گزارش ایسنا به نقل از هافینگتن‌پست، در واقع زنان آمریکایی برای اینکه بتوانند درطول استفاده از مرخصی زایمان حقوق 12 هفته‌ای را دریافت کنند شرایط سختی برایشان تعیین شده است. برای مثال آن‌ها تنها درصورتی از این مزایا بهره‌مند می‌شوند که دستکم یکسال سابقه کار داشته و سازمانی که در آن کار می‌کنند بیش از 50 کارمند داشته باشد. اما آیا واقعا چند درصد از زنان آمریکایی از این امکان بهره‌مند هستند؟

 

کارشناسان آمریکایی معتقدند این شرایط باید تغییر کند؛ چرا که مادران آمریکایی باید پس از تولد نوزاد برای مدت معینی از فرزندشان مراقبت کرده و به او شیر دهند، چراکه دوره شیردهی برای تضمین سلامت کودک بسیار حائز اهمیت است. طبق این گزارش در میان کشورهای توسعه یافته جهان، آمریکا تنها کشوری است که به مادران حقوق مرخصی‌ زایمان پرداخت نمی‌کند.

انتهای پیام/

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار استان
اخبارجديد
پربحث ترین