امروز: چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۴

مرکز اسلامی ثقلین مدتی است که توسط سیاه‌پوستان مسلمان واشنگتن تاسیس شده است و این روزها مراسم عزاداری امام حسین(ع) در آن مرکز در حال برگزاری است.

کد خبر: ۳۳۹۳
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۴۸

به گزارش آساره خبر به نقل از  تسنیم در واشنگتن، این شب‌ها مراسم عزاداری امام حسین(ع) در حومه واشنگتن آمریکا در اولین مرکز اسلامی سیاه‌پوستان آمریکایی شیعه برگزار می‌شود.

خبرنگار تسنیم دوشنبه گذشته در شبی که به نام حر بن ریاحی شناخته می‌شود به این مرکز رفته است و گزارشی از این مراسم ارسال نمو‌ده است.

این مرکز اولین مرکز اسلامی سیاه پوستان آمریکایی شیعه است که چند ماهی است که توسط زبیر هاشم در زمینی به مساحت ٢/٦ هکتار احداث گردیده است.

در این مراسم حجت‌الاسلام جعفر محب الله که خود از سیاه‌پوستان مسلمان شیعه است در سخنرانی خود به موضوع شهادت حر ابن یزید ریاحی می‌پردازد.

فیلم این سخنرانی و نوحه‌‌خوانی را در ذیل مشاهده می‌کنید.

 

Flash version 10,1 or greater is require

You have no flash plugin installed

Click here to download latest versio

زبیر هاشم، بنیانگذار این مرکز اسلامی که ثقلین نامیده شده است در گفت‌و‌گو با تسنیم گفت: من از کودکی خاطرات طفولیت خودم را از مرکز اسلامی ایرانیان به نام خانه اسلامی در واشنگتن به یاد دارم. در خیابان شانزدهم واشنگتن مسلمانان گرد هم می‌آمدند.

وی افزود: من چگونگی نامگذاری آن مکان را به یاد ندارم اما آن اتفاقات از اولین خاطرات من از جامعه مسلمانان آمریکا است. ما در آن مکان به جز برگزاری مراسمات مذهبی برنامه‌هایی مانند ورزش‌های مختلف و کلاس‌های مختلف را برگزار می‌کردیم.

هاشم تصریح کرد: ما احساس می‌کردیم که برای بهبود وضعیت سیاه‌پوستان نیاز به یک فوریت در ایجاد اینچنین مرکزی داریم. تصور ما این بود که این آخرین فرصت ما از طرف خداوند است که برای کودکان کاری را انجام دهیم. امید است که خداوند از ما خشنود باشد.

در پایان این مراسم نیز مراسم سینه‌زنی و عزاداری برگزار شد که فیلم این مراسم را در ذیل مشاهده می‌کنید.

 

Flash version 10,1 or greater is required

You have no flash plugin installed

Click here to download latest version

تصاویر دیگری از این مرکز و مراسم نیز در ذیل منتشر می‌شود.

انتهای پیام/

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار استان
اخبارجديد
پربحث ترین