امروز: سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۵۷
نماینده مجلس:

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: سقوط هواپیمای ایران 140 از طریق کمیسیون عمران مجلس پی گیری می شود.

کد خبر: ۲۶۹۸
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۲۵

به گزارش آساره خبر و به نقل از ایرنا،علی اکبر آقایی روز دوشنبه گفت:،با تسلیت درگذشت جان باختگان سانحه هوایی به خانواده های آنان و مردم ایران افزود: جلسه کمیسیون عمران مجلس در محل سازمان هواپیمایی کشور و با حضور وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان هواپیمایی کشور برای بررسی علت سقوط هواپیمای ایران 140 این هفته برگزار می شود.  

وی عدم کنترل کیفی و چکاب هواپیما از سوی شرکت سازنده را از عوامل سقوط هواپیمای ایران 140 عنوان کرد و ادامه داد: کنترل و بازدیدهای دوره ای هواپیمای ایران 140 به صورت کامل توسط شرکت سازنده صورت نگرفته است.  

وی اظهار کرد: علیرغم اینکه این هواپیما تولید داخل است اما در تامین قطعات آن سهل انگاری شده و همین امر در تهیه قطعات نیز بی تاثیر در سقوط هواپیما نبوده است.  رئیس مجمع نمایندگان شمالغرب کشور گفت: سوء مدیریت، عدم رعایت معیارهای ایمنی پروازها، سهل انگاری در تامین قطعات، بی توجهی به چکاب های دوره ای، عدم رعایت آموزش خلبان بر اساس اصول استاندارد و عدم کنترل کیفی از جمله عوامل مهمی هستند که در وقوع سوانح هوایی تاثیر دارند. 

 آقایی ادامه داد: نقص فنی مهمترین عامل اکثر سوانح هوایی است و تحریمها نیز بی تاثیر در وقوع چنین سوانحی نیستند.  یک فروند هواپیمای ایران 140 (آنتونوف 140) صبح یکشنبه ساعت 9 و 18 دقیقه، در محوطه درخت کاری شده یک منطقه غیرمسکونی در نزدیکی فرودگاه مهرآباد سقوط کرد که در مجموع 48 مسافر این هواپیما دچار حادثه شدند.   هواپیمای ایران 140 هواپیمایی کوچک برای حمل 35 تا 100 نفر مسافر از یک منطقه به منطقه ای دیگر است.  

 

انتهای پیام /

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار استان
اخبارجديد
پربحث ترین