امروز: دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۴۷
امام جمعه خرم آباد در خطبه های نماز جمعه:

حجت الاسلام سید احمد میرعمادی در خطبه ای این هفته نماز جمعه گفت: عاشورا تمام نشده و ما باید روح عاشورا را در جامعه نهادینه کنیم و عاشورا سرمشق بزرگی برای ملت اسلامی است.

کد خبر: ۱۲۷۹
تاریخ انتشار: شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۰۸:۳۱

به گزارش آساره خبر، خطیب جمعه مردم خرم آباد افزود: روح عاشورا نترسیدن از دشمن، مجاهدت و فداکاری در راه خدا، تن ندادن به ذلت و خواری، کرامت، عزت نفس، آزادی، آزادی خواهی، استقامت و صفا و صمیمیت است.

وی تصریح کرد: باید آسیب ها را با امر به معروف و نهی از منکر که هدف اصلی قیام امام حسین(ع) بود برطرف کنیم.

میرعمادی مهمترین هدف قیام امام حسین(ع) را امر به معروف و نهی از منکر برشمرد و گفت: امروز ما در جامعه آسیب های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی فراوانی داریم. باید این آسیب ها را با امر به معروف و نهی از منکر برطرف کنیم.

امام جمعه خرم آباد با اشاره به برپایی عزاداری های پر شور مردم افزود: عزادارای هایمان هم آفات فراوانی داریم، اینکه صلیب های بلند چند متری که مجسمه حیوانات مختلف روی آن نصب کرده اند می آورند و در مراسم عزاداری می چرخانند چه معنی دارد؟ بعضی اشعار و حرکات نماد ذلت است. حماسه سازان کربلا کجا خواستتند ما خود را خوار و ذلیل معرفی کنیم.

وی تشریح کرد: اهل بیت علیهم السلام در ایام اسارت تلاش کردند که پیام رسان خوبی برای کربلا باشند؛ عزت حسین(ع) را حفظ کنند و هدف ایشان را آشکار کنند و از هرکاری که باعث کوچکی و خواری است پرهیز کنند، حتی زمانی که اسیران کربلا را به کوفه بردند،مردم آنها را دیدند به آنها نان و صدقه دادند اما آنها از پذیرفتن صدقات پرهیز کردند و گفتند که صدقه بر ما حرام است و با تمام مصائب و مشکلاتی که بر آن ها وارد شد کرامت خودشان را حفظ کردند.

وی افزود: همین روح صفا و صمیمیت و اخوت است که همه مردم برای امام حسین در یک خیمه جمع شده اند و عزاداری می کنند.

نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان اینکه خاکی ترین و خالص ترین عزاداریها در لرستان صورت می گیرد از مردم شهرهای استان به خاطر برگزاری پرشور مراسم عزاداری سیدالشهدا تقدیر و تشکر کرد.

 

غرب در مذاکرات به دنبال باج خواهی است/ تنها کشوری که به غرب باج نداده ایران است

نماینده ولی فقیه در لرستان  در بخش دیگری از سخنان خود به بحث مذاکرات هسته ای پرداخت و گفت: تیم مذاکره کننده ایران در حالی در ژنو  پای میز مذاکرات حاضر شد که از پشتوانه بی دریغ  مقام معظم رهبری برخوردار بود  و این امر یک قدرتی به طرف ایرانب داد تا با هوشیاری و درایت و حمایت رهبرانقلاب و مردم بتواند از حقوق حقه جمهموری اسلامی ایران دفاع کند؛اما در مقابل طرف غربی مذاکرات فقط به دنبال زیاده خواهی و باج گرفتن از ایران بودند. همانطور که  شاهدیم که خیلی از ملت ها دارند به غرب باج می دهند ولی تنها ملتی که بعد از انقلاب به غربی ها باج نداد جمهوری اسلامی  بود.

حجت الاسلام میرعمادی با بیان اینکه طرف غربی در ظاهر خودشان را جدی نشان دادند و وزرای خارجه شان را پای میز مذاکره آوردند ولی در عمل درخواست زیاده خواهی و باج خواهی از جمهوری اسلامی را داشتند، گفت: اینها همان تعبیر رهبر سخنان رهبر انقلاب است که فرمود ما به این مذاکرات خوشبین نیستیم و در عمل مشخص شد که آمریکا قابل اعتماد نیست. حتی هم پیمانان او هم حرفش را گوش نمی دهند.

وی افزود: همه می دانند که فعالیت هسته ای ایران صلح آمیز است و ما بدنبال سلاح هسته ای نیستیم و طرف غربی در مذاکرات وقتی کم می آورد و می بیند که مذاکرات در مسیر موفق دارد عمل می کند بهانه ای می آورند و مذاکرات را بر هم می زنند همانطور که در مذاکرات اخیر فرانسه مواضع غیرمنطقی خود را بهانه ای برای بی نتیجه کردن مذاکرات کرد.

نقش رژیم  صهیونیستی در مذاکرات هسته ای ایران و گروه 5+1 را بارز برشمرد و گفت: رژیم صهیونیستی در این مذاکرات هم پیمانانش را تهدید کرد و گفت حق مذاکره با ایران را ندارید.عربستان و رژیم صهیونیسنی بیشتر از همه نگران توافق هسته ای ایران هستند زیرا می دانند با قبول توافق هسته ای ایران یک قدرت برتر در منطقه می شود و جایگاهشان از دست می رود.

وی در پایان تاکید کرد: طرف های غربی مذاکرات ایران با گروه 1+5 علیرغم ظاهرسازیشان حرف و عملشان یکی نیست و دیوار بی اعتمادی هنوز وجود دارد و این مذاکرات خیلی چیزها را برای ما روشن کرد.

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار استان
اخبارجديد
پربحث ترین